sobota, 18 január, 2020

Fanúšikovia Liverpoolu mali veľkú radosť pri pohľade na vyradenie Manchestru United z Carabao Cupu. Nešlo ani tak o to, že United vypadli s druholigovým Derby County. Parádnym gólom sa však o to pričinil Harry Wilson, vychádzajúca hviezda Liverpoolu, ktorá je momentálne na hosťovaní práve v Derby, ktoré vedie z pozície manažéra legendárny Frank Lampard.

Navyše, Wilsonovi sa podobný kúsok podarilo zopakovať o pár dní v reprezentačnom zápase proti Írsku.

Budúcnosť v Liverpoole stále otázna

Fanúšikovia Liverpoolu, ktorí sledovali jeho kariéru aj počas pôsobenia v mládežníckych kategóriách The Reds dobre vedeli o jeho vynaliezavosti a dynamite v jeho ľavačke, aj o tom čo sa môže stať, keď dostane príležitosť prejaviť sa. Gól do siete United, ktorým umlčal Old Trafford bol prvou veľkou odmenou za jeho vytrvalosť, ktorú preukázal v posledných rokoch. To, že niečo podobné sa mu podarilo zopakovať o pár dní v reprezentačnom drese len dokazuje, že to nebola žiadna náhoda.

Jedno z najväčších tajomstiev Liverpoolu tak bolo odhalené. Wilson, ktorý bol dlho prehliadaný  sa razom  dostal na titulné strany novinových plátkov. Jeho cesta do prvého tímu Liverpoolu je plná frustrácie, nepriaznivých okolností a nových prekážok, rovnako ako to býva u mnohých mladých nádejných hráčov, ktorí často nevydržia a poberú sa do iného klubu. Vyzerá to však, že Wilson by sa nemusel pridať do radu hráčov, ktorý vzdali svoj boj o prvý tím The Reds. Tieto dva presné zásahy by mu pri jeho ceste na Anfield mohli pomôcť.

Či už jeho budúcnosť bude spojená s Liverpoolom alebo nie medzi fanúšikmi panuje zvedavosť kam povedú v budúcnosti jeho kroky. Je jasné, že dva vydarené priame kopy nie sú zárukou toho, že budete mať otvorené dvere do Premier League.

Nenaplnené očakávania

Po tom čo Wilson debutoval v reprezentácií už v roku 2013 ako 16 ročný boli na neho kladené veľké očakávania. Jeho kariéra však nenapredovala úplne podľa očakávaní verejnosti. V roku 2014 podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu. V seniorskom futbale sa mal oťukať v treťoligovom klube Crewe Alexandra, kde však nastúpil len do siedmych zápasov a koncom decembra si ho Liverpool stiahol z hosťovania. Keď sa potom snažil upútať svojimi výkonmi pozornosť Jurgena Kloppa pribrzdil ho zlomený prst na nohe. Namiesto kroku dopredu tak bol napokon preradený do rezervy.

Vzhľadom na to, že mnohé z očakávaných „budúcich hviezd“ v Liverpoole zlyhali, je Wilsonova odolnosť v snahe bojovať s nemilosrdným prechodom do seniorského futbalu príkladná. Aj preto si zaslúžil stimul v podobe gólu na Old Trafford.

Čakanie na šancu

Po tom čo v roku 2016 dostal nový kontrakt bol vymenovaný za kapitána tímu do 23 rokov. Z tejto pozície sledoval ako jeho spoluhráči Trent Alexander-Arnold, Ben Woodburn a Ovie Ejaria nastúpili za Liverpool v pohári a on ako kapitán tú príležitosť nedostal. Mohol byť právom nahnevaný. Na svoj debut v prvom tíme čakal až do januára 2017, keď nastúpil na 25 minút v treťom kole FA Cupu proti Plymouthu Argyle. Wilson v nasledujúcej letnej príprave veril, že by si mohol vybojovať miesto v prvom tíme, no opäť ho pribrzdilo zranenie. Následne dal v  juniorke v dvanástich zápasoch 10 gólov a ukázal, že túto úroveň už jednoducho prerástol. To sa potvrdilo aj na hosťovaní v Hull City, kde pôsobil v druhej polovici sezóny. Sedem gólov a štyri asistencie v 14 zápasoch druhej najvyššej súťaže vôbec nie je štatistika na zahodenie.

Napriek tomu v nabitom kádri Liverpoolu s množstvom posíl opäť neostalo pre Wilsona miesto a tak sa pobral na ďalšie hosťovanie, tentoraz do Derby. Má však stále len 21 rokov a tiež odhodlanie a túžbu hrávať na Anfielde. „Je pre mňa dôležité hrávať týždeň čo týždeň. Keď ste v hernom rytme cítite sa na ihrisku silný. Dúfam, že mi to pomôže pri ceste za návratom do Liverpoolu,“ povedal po víťaznom zápase proti Írsku.

Je pravdepodobné že tak dobre technicky vybaveného hráča s gólovým inštinktom bude chcieť manažér ako Klopp v budúcnosti vyskúšať a ešte tak zvýšiť už teraz veľkú útočnú silu svojho mužstva. Vzhľadom na Wilsonovu vytrvalosť je pravdepodobné, že šancu od Kloppa dostane a v budúcnosti sa môže stať pevnou súčasťou Liverpoolu. Je ťažké predpovedať či dva vydarené priame kopy budú začiatkom veľkej a pozoruhodnej kariéry. Minimálne nám však pripomínajú, že stojí za to prekonať v živote rôzne prekážky aby sme mohli zažiť niečo veľké.

 

Zdroj: empireofthekop.com     

Tags: , , , , ,

Related Article

This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.