sobota, 18 január, 2020

Dnes mali naše biatlonistky výborne rozbehnutú štafetu ma 4×6 kilometra keď po dvoch úsekoch Paulíny Fialkovej a Nasti Kuzminovej mala tretia v poradí Terézia Poliaková na odovzdávke náskok 20,2 sekundy. Ten však premrhala už po prvej streľbe a na druhej dokonca musela zamieriť na trestné kolo. Na to sa neskôr vydala aj Ivona Fialková a závod tak naše dievčatá dokončili až na 14. mieste. 

Tento výsledok vzhľadom na priebeh neostal bez komentára slovenských fanúšikov. Kritizovaná bola hlavne Terézia Poliaková, ktorá musela po dnešnom výkone zniesť veľkú kritiku. So svojimi pocitmi sa podelila aj na Instagrame. 


Čo mi píšete tie škaredé správy, myslím, že ani jeden z Vás nezažil smútok, ľútosť, hanbu po výkone, na ktorý sa pripravujete celý rok a ktorý vôbec nezvládnete…Ľudská krutosť bolí…a slová vedia veľmi zraniťOnedlho sa pod týmto príspevkom objavila aj reakcia Paulíny Fialkovej, ktorá má s podobnou situáciou skúsenosti hlavne po tom čo odstrelila závod našej zmiešanej štafete na poslednej olympiáde. Vtedy sa tiež našli „fanúšikovia“, ktorí na nej nenechali nitku suchú.


Terka z vlastnej skúsenosti viem, že každá negatívna energia, ktorú na teba niekto pošle je predsa len energia a dá sa použiť ako palivo, takže bojuj!!!

Paulína dnešnú štafetu na svojom Facebooku komentovala nasledovne: 


No nie je každý deň posvätený, dnes nám to ako tímu nevyšlo 😏. Môžem zhodnotiť len za seba, že aj napriek únave zo včerajška som sa na trati cítila dobre. 0+1, 0+0 bolo na strelnici tiež fajn. Tak nám držte ✊nech to nabudúce dopadne lepšie 😉.

Aj vzhľadom na doterajšie úspechy Paulíny Fialkovej v tejto sezóne ide minimálne o pekné gesto. Koľko z nás, by po tom čo odvedie na trati maximum pre dobrý výsledok a ten napokon zhatia svojím výkonom ďalšie články tímu adresovalo tomu, kto to spôsobil takéto povzbudivé slová? Minimálne to nezapadá celkovo do slovenskej mentality… A napríklad taký Daniel Kuzmin by toto, po tak zbabranom závode zo seba nikdy nedostal….možno s výnimkou svojej manželky.  

Tags: , , , , , ,

Related Article

This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.