sobota, 18 január, 2020

Profesionálny golfista Rory Sabbatini sa dnes stal oficiálne  občanom Slovenska čo v praxi znamená, že bude môcť reprezentovať Slovensko. Stalo sa tak na slovenskom konzuláte v New Yorku, kde si Sabatini prevzal listinu o udelení občianstva. 

Rory Sabattini autor: Jeffrey Gordon

Niekdajší hráč prvej svetovej desiatky tak odteraz bude môcť reprezentovať Slovensko napríklad na okruhu PGA vôbec ako prvý Slovák. Taktiež sme sa ako krajina podstatne priblížili k možnosti mať „svojho“ golfistu na OH 2020. V prípade, že sa nič neočakávané nestane miestenka na olympiádu by Sabattinimu nemala uniknúť. 

Prvým veľkým podujatím pre Sabattiniho pod slovenskou vlajkou by mal byť turnaj Sony Open na Havaji. Slovenská golfová asociácia si od svojho nového reprezentanta sľubuje nie len zaujímavé výsledky na športovom poli ale aj nárast záujmu o golf na Slovensku.

Jedná sa o podobný prípad ako tomu bolo u Nasti Kuzminovej, Sabatini si totiž za manželku zobral Slovenku. Nám, fanúšikom slovenského športu zostáva už len dúfať, že tento „luxusný športový dovoz“ bude aspoň z časti tak úspešný ako ten z Ruska. 

Tags: , , , , ,

Related Article