nedeľa, 17 november, 2019

Každý deň sa nad Američanmi vyhrať nedá, to všetci vieme. Dnes však bol jeden z tých dní, kedy sa to podariť mohlo keby… Hlavne by sme museli premeniť naše šance. Hoci ich bolo málo, boli to situácie, z ktorých sa dalo skórovať určite viac ako jedenkrát. Mrzieť môžu hlavne šance Krivošíka a nepremenené trestné strieľanie Kukuču. Takisto zbabrané prečíslenie troch proti jednému v druhej tretine. Prehrať s Amerikou 1:2 nie je žiadna hanba avšak vzhľadom na priebeh sa nám to určite máli.

Prvá tretina bola super. Vliala nám nádej, že takto bude vyzerať celý zápas. S pribúdajúcim časom však stále viac preberali opraty zápasu do rúk hráči USA a ich víťazstvo sa javí aj pri pohľade na pomer striel, ktorý bol 34:14 ako zaslúžené. Dve tretiny nás v hre držal výborne chytajúci iba 17-ročný Samuel Hlavaj, ktorý si za svoj výkon zaslúži absolutórium. Keď dal Korenčík navyše pred koncom druhej tretiny vedúci gól, všetci sme verili, že chalani to zvládnu.

Bohužiaľ, rýchle góly na začiatku tretej tretiny boli zlomovým momentom zápasu. Tento fakt, ktorý určite zapôsobil na našu psychiku v spojení s postupným ubúdaním síl a malou streleckou aktivitou v tretej tretine znamenal, že sme už zo zápasom nedokázali nič urobiť. Prakticky jedinou našou šancou v tretej tretine bolo trestné strieľanie Kukuču. Kto vie, keby mohol Ernest Bokroš vrátiť čas, možno by vybral iného strelca a mohli sme byť v hre o body… O výsledkoch takýchto zápasov často rozhodujú detaily…

Ak si to zhrnieme pozitívami zápasu bol výkon celého tímu v prvej tretine a výkon Samuela Hlavaja počas celého zápasu. Taktiež celková hra obrany, proti tak silnému súperovi nebola zlým signálom smerom do ďalších bojov.

Mierne sklamanie a možno aj obavy panujú z nášho útoku a gólovej aj streleckej produkcie. Za tri zápasy vrátane dvoch prípravných sme dali 3 góly pričom dva z toho strelili obrancovia. Treba len veriť a dúfať, že náš útok sa v nasledujúcich zápasoch prebudí, pretože potenciál sa v ňom určite skrýva. Otázkou je či je Ernest Bokroš tým mužom, ktorý dokáže tento potenciál naplno využiť…. To však ukáže ďalší priebeh turnaja.

USA – Slovensko 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly:
 42. Anderson (J. Hughes), 46. Barratt (Madden, Samberg) – 38. Korenčík (Liška). Rozhodcovia: Sjöqvist (Švéd.), Ingram – Chaput (obaja Kan.), Šišlo (Rus.), vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6208 divákov.

Slovensko: Hlavaj – Ivan, Fehérváry, Žiak, Korenčík, Dlugoš, Demo, Golian – Hrehorčák, Roman, Liška – Krivošík, Ružička, Pospíšil – Baláž, Kollár, Kelemen – Fafrák, Kukuča, Regenda

USA: Keyser – Kemp, Q. Hughes, Anderson, Samberg, Miller, Samuelsson, St. Ivany – Robertson, Norris, Poehling – Madden, Barratt, Cates – Wahlstrom, J. Hughes, Farabee – O’Brien, Chmelevski, Cockerill – Drury

Tags: , , , , , , , ,