nedeľa, 17 november, 2019

V rámci 19. kola našej najvyššej basketbalovej súťaže včera basketbalisti Handlovej privítali na svojej palubovke súpera z Levíc. Na základe papierových predpokladov boli favoritom tohto stretnutia hostia, ktorí v priebehu sezóny dokázali Handlovú už dvakrát zdolať.

Pravdou však je, Handlová išla v poslednom období výkonostne hore na čom mala nemalý podiel aj najnovšia posila baníkov, rozohrávač K.C Ross-Miller. Trénerovi Tordovi ešte stále nebol k dispozícií zranený Hoferica, na druhej strane chýbal Teovi Hojičovi rozohrávač Šimon Krajčovič.

Oba fanúšikovské počas celého zápasu vytvárali skvelú atmosféru. Spokojnejší s úvodom zápasu mohli byť fanúšikovia Levíc, keďže Handlová úvod zápasu absolútne nezachytila. Problémy mala hlavne v obrane, keď v úvodnej štvrtine inkasovala 33 bodov a napokon ju prehrala 17:33. Tento náskok sa napokon ukázal ako rozhodujúci. V druhej štvrtine si ho totiž Levice bez väčších problémov kontrolovali.

Šancu pomýšľať na obrat v zápase dala Handlovčanom tretia štvrtina, v ktorej zaznamenali niekoľko úspešných trojbodových pokusov a pred záverečnou štvrtinou sa dotiahli na rozdiel deviatich bodov. V rozhodujúcich momentoch štvrtej štvrtiny, keď sa domáci mohli priblížiť na ešte menší rozdiel a dostať Levice pod tlak však svoje strely nepremenili a skúsený súper si už záver zápasu postrážil.

V konečnom dôsledku o víťazstve Levíc rozhodla tímová hra. Zatiaľ čo v tíme Handlovej prekročilo hranicu 10 nastrieľaných bodov len trio Ross-Miller, Čekovský, Petráš v tíme Levíc nájdeme hráčov s desiatimi a viac bodmi hneď šesť. Zatiaľ čo Levice sa mohli spoľahnúť aj na podporu hráčov z lavičky, a to hlavne na dvojicu Bojanovský a Alexander, ktorá zaznamenala dokopy 27 bodov tak lavička Handlovej zaznamenala bodov len 16.

Handlovej nepomohlo ani to, že najlepší hráč zápasu podľa indexu užitočnosti (27) bol domáci rozohrávač K.C Ross-Miller za 23 bodov, 5 doskokov a 6 asistencií. Sekundovať mu v domácom drese totiž dokázal len Michal Čekovský so 17 bodmi a 11 doskokmi a Jakub Petráš s 13 bodmi a 5 doskokmi, proti vyváženému tímu Levíc to však bolo zjavne málo.

Ako sme sa po zápase dozvedeli od kapitána Levíc Milana Žiaka tento zápas bol posledným v profesionálnej kariére pre hráča Levíc Adama Štefeka a tak sa s ním chcel tím rozlúčiť víťazstvom čo sa napokon aj podarilo.T

MBK Handlová – BK Levickí Patrioti 76:92 (17:33, 17:18, 25:17, 17:24)

Handlová: Ross-Miller 23, Čekovský 17, Petráš 13, Tresač 4, Halada 3 (Skouen 9, Mikulič 3, Dolník a Novysedlák po 2)

Levice: Gačeša 20, S. Davis 15, Williams 11, Tomič 10, Žiak 9 (Alexander 15, Bojanovský 12, Bachan, Štefek a Volárik 0)

TH: 13/9 – 18/14, Fauly: 19 – 17, Trojky: 5 – 10, Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Turček