sobota, 18 január, 2020

Opäť to dopadlo tak, ako sme nechceli. Aj tieto Majstrovstvá sveta juniorov sa pre nás dostali do fázy, že sme bezpodmienečne museli zdolať jedného papierovo slabšieho súpera v skupine lebo by s nami bolo zle-nedobre. Do takého zápasu sa navyše po troch prehrách vôbec nejde ľahko.

Foto: Jakub Homoľa

Otrepané frázy aký dôležitý je dobrý úvod našťastie v tomto zápase nabrali celkom iný rozmer. Dva góly za 32 sekúnd. Štyri góly do času 5:26. To sme na reprezentačnej úrovni dlho nevideli a asi ani dlho neuvidíme. Kto si privstal ten si prvú tretinu bezpochyby užil. Nakoniec naši dostali do brány súpera 6 pukov a osude zápasu a tým aj o osude Kazachstanu na týchto MS bolo prakticky rozhodnuté.

V druhej tretine sa hráči Kazachstanu rozhodli, že keď už im to v prvej tretine nevyšlo tak aspoň pritvrdia. Miestami sme sa naozaj mohli obávať aj o zdravie našich hráčov, napokon však našťastie všetci zápas v zdraví dohrali. Rozhodcovia na túto zmenu v hre Kazachstanu nereflektovali, naopak naši hráči sa začali objavovať na trestnej lavici čoraz častejšie. Hoci sme aj druhú tretinu vyhrali Kazachstan nás v nej párkrát potočil.

Náš súper dal oba svoje góly v presilovke. Hoci výsledok 11:2 vyzerá dobre, treba si uvedomiť silu súpera. Sedem vylúčených hráčov proti tímu ako je Kazachstan veru nie je dobrá vizitka. Pri predstave, že v štvrťfinále nás čaká jeden z dvojice Kanada, Rusko s podobnou disciplínou len ťažko môžeme pomýšľať na dobrý výsledok.

Hlavný cieľ, s ktorým chodíme na juniorský šampionát už niekoľko rokov sme teda opäť splnili. Naša pozícia pred štvrťfinále však opäť nie je ružová, keďže opäť schytáme najťažšieho možného súpera. Ostáva len veriť, že tento tím ešte nepovedal posledné slovo a tie prognózy o najsilnejšom tíme za posledné roky, ktoré sa zatiaľ okrem dnešnej gólovej explózie a prvej tretiny zápasu s USA nepodarilo naplniť, sa ešte len potvrdia. Bude to síce extrémne náročné. Šanca, aj keď asi minimálna je tu však vždy.

Ak chceme čo i len pomýšľať na úspech vo štvrťfinále budeme potrebovať 120 percentný výkon od každého jedného člena nášho tímu vrátane trénera. Okrem toho aj kus športového šťastia. Jedine spojením týchto dvoch faktorov sa môžeme pokúsiť o veľké prekvapenie.

Kazachstan – Slovensko 2:11 (0:6, 1:3, 1:2)

Góly: 31. Gatijatov (Samat Danijar, Orechov), 47. Gatijatov (B. Muratov, Samat Danijar) – 1. Liška (Hrehorčák, Miloš Roman), 1. A. Ružička (Pospíšil, Korenčik), 6. A. Ružička (Korenčik, Krivošík), 9. Andrej Kollár ml. (Kelemen), 12. Krivošík (A. Ružička), 15. Dlugoš (J. Baláž, Regenda), 23. Andrej Kollár ml., 28. Miloš Roman (Hrehorčák, Liška), 34. Regenda (Demo), 55. Dlugoš (J. Baláž, Regenda), 60. Andrej Kollár ml. (Kelemen, Demo)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pražák ČR), Romasko (Rus.) – Harrington (Kan.), Šišlo (Rus.), 5685 divákov

Kazachstan: Jeremejev (6. – 29. Nurek) – Samat Danijar, Orechov, Musabajev, Chripkov, D. Muratov, Šinkareckij, Koroľov – Gatijatov, Sajan Danijar, Makuckij – Treťakovskij, Žorabek, Vereščagin – Bojko, Mitenkov, Musorov – Ďomin, Gusejnov, Bujaľskij – B. Muratov

Slovensko: Hlavaj – Ivan, Fehérváry, Korenčík, A. Žiak, Dlugoš, Demo, Golian – Liška, Miloš Roman, Patrik Hrehorčák – M. Pospíšil, A. Ružička, Krivošík – Kelemen, Andrej Kollár ml., Fafrák – Regenda, J. Baláž, Kukuča

Tags: , , , , , ,

Related Article