sobota, 18 január, 2020

Tak ako sme rýchlo vybavili posledný zápas v skupine proti Kazachstanu, tak rýchlo zhasli naše postupové šance vo štvrťfinále. Po sympatickom úvode a veľkej šanci Kukuču prišli dva zlepené ruské góly a už sa to s nami viezlo… Do prestávky sme inkasovali štyrikrát.

Zdroj: wikipedia.org Autor: Fabien Perissinotto

Rozbehnutú ruskú mašinu sa nám nedarilo zastaviť ani v druhej tretine, po ktorej to bolo z nášho pohľadu už hrozivých 0:7. Až v tretej tretine, keď Rusi hrali viditeľne už len na pol plynu sme dokázali streliť 3 góly a upraviť konečný výsledok na 3:8.

Žiadne prekvapenie, v ktoré sme dúfali sa teda nekonalo. Naopak, Rusi nás vrátili do reality. Od svetovej špičky v juniorskom hokeji sme stále ďaleko. Tento tím, o ktorom sa rozprávalo ako o jednom z najlepších za posledné roky, nedokázal prekročiť svoj tieň. Sklamal hlavne útok, ktorý mali ťahať hráči zo zámoria, miestami však na nich bolo vidieť v ich zakončení až bezradnosť. Naša efektivita v zakončení bola okrem jedného zápasu mizivá a tomu prirodzene zodpovedali aj výsledky.

Možno tomuto tímu uškodili práve vyššie očakávania médií a tým pádom aj verejnosti. Vždy sa rozprávalo ako sa sústredíme na jeden kľučový zápas a zrazu sme chceli rúbať už pred šampionátom možno až príliš vysoko. Keď viete, že sa od vás niečo očakáva a vám sa to nedarí naplniť, potom až veľmi chcete a občas je to kontraproduktívne.

Veľa sa toho narozprávalo aj napísalo tiež o záverečnej nominácií. Výsledok a priebeh turnaja však nahráva skôr kritikom, ktorým chýbali v nominácií hráči ako Maxim Čajkovič či Martin Faško-Rudáš. Rozhodnutie trénera však bolo týchto hráčov na MS nenominovať, a my už môžeme len polemizovať ako by to vyzeralo s nimi. Teraz by však bolo na mieste, keby tréner Bokroš prevzal zodpovednosť za svoju nomináciu aj výsledok na týchto MS.

Možno nastal čas aj pre kompetentných na zväze zamyslieť sa nad tým či má tréner Bokroš ešte reprezentácií čo dať a či nenastal ten správny čas na zmenu. Každopádne môžeme len dúfať, že na budúcoročných MS to bude z našej strany o čosi lepšie a podarí sa nám prekvapiť tak ako v prvom štvrťfinále dokázali Švajčiari na úkor silného Švédska.

Slovensko – Rusko 3:8 (0:4, 0:3, 3:1)

Góly: 44. Fehérváry (Ivan, Pospíšil), 59. Roman (Ivan, Fehérváry), 60. Ivan (Fehérváry, Liška) – 6. Denisenko (Samorukov, Kravcov), 7. Starkov (Kovalenko, Romanov), 8. Alexejev (Šen, Starkov), 11. Šaškov (Romanov, Podkolzin), 32. Kostin (Denisenko, Olšanskij), 39. Kostin (Slepec, Alexejev), 40. Slepec (Galimov, Muranov), 53. Morozov (Šaškov, Olšanskij).

Rozhodcovia: Sidorenko (Biel.), Ingram – Chaput, Harrington (všetci Kan.), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 11.317 divákov.

Slovensko: Hlavaj (8. Sklenár) – Ivan, Fehérváry, Korenčík, Žiak, Dlugoš, Demo, Golian – Liška, Roman, Hrehorčák – Pospíšil, Ružička, Krivošík – Kelemen, Kollár, Fafrák – Regenda, Baláž, Kukuča

Rusko: Kočetkov – Iľja Morozov, Žuravljov, Romanov, Samorukov, Olšanskij, Alexejev, Rubinčik – Slepec, Galimov, Muranov – Kostin, Kravcov, Denisenko – Starkov, Šen, Kovalenko – Marčenko, Šaškov, Ivan Morozov – Podkolzin

Tags: , , , , , ,

Related Article