nedeľa, 17 november, 2019

Slovenské hokejistky do 18 rokov dnes zaznamenali historický úspech po tom čo dokázali v rozhodujúcom zápase MS do 18 rokov I.divízie poraziť Nemecko jednoznačne 1:5 a na budúci rok si tak zabezpečili účasť v elitnej kategórií.

Ilustračné foto zdroj: Pixabay.com

Na práve skončených Majstrovstvách sveta naše dievčatá odohrali dohromady 5 zápasov. Na úvod dokázali zdolať Rakúsko najtesnejším rozdielom 1:0. Následne otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci sa zápas s Maďarksom, v ktorom prehrávali 0:2, no výbornou treťou tretinou dokázali otočiť na konečných 3:2. Komplikácia v ceste za vytúženým postupom prišla po prehre 2:5 s Talianskom. Keďže však včera naše hokejistky dokázali poraziť Dánsko 3:1 pred posledným zápasom proti Nemecku bolo jasné, že ak tohto súpera porazia v riadnom hracom čase stanú sa víťazkami turnaja a postúpia do elitnej kategórie MS.

To sa napokon podarilo, keď sa dievčatá pomerne rýchlo dokázali dostať do dvojgólového vedenia, na čo síce Nemky reagovali znížením. Slovenky však troma gólmi v záverečnej tretine rozhodli o svojom jednoznačnom víťazstve.

Nemecko „18“ ženy – Slovensko „18“ ženy 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Góly: 12. Kubiczek – 6. Hajniková (Vargová), 7. Cengelová (Vysokajová), 46. Nemčeková (Leskovjanská), 54. R. Halušková (Matejková), 60. Kubeková.
Vylúčenia na 2 min.: 4:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránu: 24:27 (9:10, 7:1, 8:16). Najlepšie hráčky zápasu: Jule Sheifer – Tamara Dobošová. Rozhodkyne: Rapin (USA) – Danilova (Rus.), Hanley (USA). 166 divákov.

Nemecko: Disl – Hark, Klinger, Merkle, Raschke, Strompf, Heinz – CHristof, Kubiczek, Leveringhaus – Schiefer, Luisa Welcke, Lilli Welcke – Cyrulies, Gruchot, Miller, Fiedler – Sterzik, Bartell
Slovensko: Zimková – A. Šulíková, Vargová, Vysokajová, Leskovjanská, Vrbinská, Kučerková, Plankenauerová – R. Halušková, Matejková, Dobošová – Hajniková, Nemčeková, Kubeková – Lahová, Schredlová, Cengelová – Hudáková.

Vyjadrenia Sofie Vysokajovej, Nikoly Zimkovej a Tamary Dobošovej po zápase s Nemeckom
Tags: , , , , , , ,