sobota, 18 január, 2020

V rámci 25. kola 1. hokejovej ligy mladších žiakov 5. ročníka sa uplynulý víkend stretli tímy Považskej Bystrice a Žiliny. Papierové predpoklady hovorili v prospech hosťujúceho tímu a ten ich začal napĺňať už od prvej minúty zápasu. Skóre zápasu totiž už v nej otvoril Matej Harvánek.

Ako ukázal ďalší priebeh zápasu rozdielovým faktorom v tomto zápase bol hlavne výkon prvého útoku Žiliny v zložení Puškár, Macák, Harvánek, ktorý sa napokon postaral o všetky góly. Matej Harvánek si pripísal na svoje konto štyri góly a jeho parťák z útoku Kristián Macák jeden gól a štyri asistencie.

Šance si vypracovali aj ostatné útoky Žiliny a taktiež aj domáci hokejisti, no brankári na oboch stranách podali v tomto zápase veľmi dobrý výkon. Domáci Samuel Hrenák síce päťkrát inkasoval, no okrem toho zneškodnil ďalších 45 striel súpera, z ktorých bolo mnoho veľmi nebezpečných. Na druhej strane dvojica brankárov Žiliny Matyáš Veselý, Tomáš Furmánek musela taktiež riešiť niekoľko nebezpečných situácií vo svojom bránkovisku, so všetkými si však poradila. Dohromady táto dvojica zneškodnila 25 pokusov súpera.

Žilina tak má aj po 25 zápasoch na svojom konte iba dve prehry. Túto bilanciu sa bude snažiť uhájiť aj v zápase s ďalším nebezpečným súperom z Martina, proti ktorému nastúpi doma už túto sobotu o 11:30.

Fotogaléria:

HK 95 Považská Bystrica – MsHKM Žilina (5HT) 0:5 19.1.2019

Zveřejnil(a) Robo Michalec dne Sobota 19. ledna 2019

HK ‘95 POVAŽSKÁ BYSTRICA – MSHKM ŽILINA 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Góly MsHKM: 1. Harvánek (Macák), 7. Macák, 18. Harvánek (Macák, S. Smolka), 25. Harvánek (Macák), 46. Harvánek(Macák). 

Zostava HK 95 Považská Bystrica: Hrenák – Vallo, Cúg, Demáček M., Švec, Janúch – Bohunský, Zboran, Kišoň, Čurlej, Kubiš – Chovanec, Ďurek, Behuník, Demáček. R, Komada – Šimík  

Zostava MsHKM: Veselý, Furmánek – S. Smolka, Marmostein, Puškár, Macák, Harvánek – Gancár, T. Smolka, Brna,  Lopušanová, Žabka – Šťastný, Kubáň, Jánošík, Ondoš, Koša – Stöhr, Hlavoň. Tréneri: M. Petný, J. Chovan. 

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Related Article