sobota, 18 január, 2020

Trochu netradične prvé prípravné zápasy v rámci zimnej prípravy klubu FK Rajec odohrali mužstvá žiakov U15 a U13. Tie sa v nedeľu predstavili na umelej tráve v Považskej Bystrici kde nastúpili proti domácim futbalistom.

Najskôr si sily zmerali starší žiaci teda tímy U15. Proti kvalitnému súperovi s akým sa môžu hráči Rajca počas sezóny len ťažko konfrontovať podali sympatický výkon a s trochou šťastia mohli zaznamenať aj lepší výsledok.

V prvom polčase Bystrica v úvode zatlačila z čoho vyťažila aj prvý gól. Následne vytiahol parádny zákrok aj brankár Rybár a nedovolil domácim navýšiť náskok. Postupne sa však hra v prvom polčase vyrovnala a svoje šance si vypracoval aj Rajec. Najväčšie príležitosti mali Pavol Horník, ktorý sa dvakrát rútil sám na brankára, no ani raz sa mu ho nepodarilo prekonať a Ľuboš Kľučka, ktorému po Horníkovom centri chýbal krok aby dokázal poslať loptu do siete. Stav po prvom polčase bol teda 1:0 pre Považskú Bystricu.

Gól Pavla Horníka

V druhom polčase sa ukázala šírka kádra domácich a tiež ich lepšia kondícia. Rajec sa naďalej snažil bojovať, no plány na lepší výsledok mu prekazili tri inkasované góly v rýchlom slede. Napriek tomu sa hráči Rajca nevzdali, a tak sa im podarilo zaknihovať aspoň čestný úspech zásluhou útočníka Pavla Horníka. Výsledok 4:1 ukázal, že hráči Rajca majú potenciál konkurovať aj podobne kvalitným súperom pokiaľ samozrejme zapracujú v tréningu na určitých činnostiach a fyzickej kondícií.

MŠK Považská Bystrica U15 – FK Rajec U15 4:1 (1:0)

Gól FK Rajec: Pavol Horník

Zostava FK Rajec: Rybár (C) – Škorvánek, Macura. A, Majoroš. S, Majoroš. M. (Person) – Martinka, Jakubský (Šimun), Rolinec, Macura. S (Forbak) – Kľučka (Brezáni), Horník

Súboj mladších žiakov

Po tomto zápase nasledoval zápas tímov U13, kde Považská Bystrica trvala na prekvapenie hostí na tom, aby sa hralo na veľké ihrisko a veľké brány klasicky 11 na 11. Treba pripomenúť, že mladší žiaci v súťažiach riadených Stredoslovenským futbalovým hrajú mladší žiaci systémom 7+1 na polovicu ihriska a na menšie brány, takže pre hráčov Rajca bol tento zápas hlavne o zbieraní nových skúseností.

Najlepší výkon v ich drese podali logicky hráči, ktorí už mali skúsenosti s hrou na veľkom ihrisku. Kvalita a skúsenosti však boli v tomto zápase na strane súpera čo sa odrazilo aj na konečnom výsledku 10:0.

Pravdepodobne si však na takýto systém bude treba postupne zvykať, lebo je asi len otázkou času, kedy začnú mladší žiaci hrať podobným systémom aj v súťažiach riadených SSFZ.
MŠK Považská Bystrica U13 – FK Rajec U13 10:0 (4:0)

Fotogaléria: 

Zveřejnil(a) Robo Michalec dne Neděle 20. ledna 2019
Tags: , , , , , , ,

Related Article