nedeľa, 13 október, 2019

Počas tohto víkendu sa juniori MSHKM Žilina dvakrát stretli na domácom ľade so súperom zo Skalice. Prvý zápas im pri tom nevyšiel podľa predstáv, keď súper, ktorý sa v tabuľke nachádza tesne pod nimi na 9. mieste bral všetky body po víťazstve 0:2. Na prekonanie brankára Štefanku pritom domácim nestačilo ani 37 striel.

MSHKM ŽILINA – MHKM SKALICA 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 7. Vanek (Kotvan, Nemec) 32. Vanek (Nemec, Kotvan)

Strely na bránu: 37:27 Vylúčenia: 2:3 Presilovky 0:0 Oslabenia: 0:0

MsHKM Žilina: Lackovič – Surán, Groma, Gálik, Valášek, Coma – Savara, Scheuer, Krieger, Valo, Udovychenko – Babenko, Kotala, Bielousov, Korbáš, Straka. Tréneri: M. Hrnčár, R. Stranianek.

MHKM Skalica: Štefanka – Muráň, Vanek, Tyršel, Kotvan, Nemec – Kadlečík, Šagát, Blanárik, Lacho, Funtek – Rapant, Klíma, Vlčák, Kovačovský, Balát – Trotsenko, Kondratenko Tréneri: Crlík, Ivičič

V nedeľu to už ale bola iná pesnička. Hoci sa Skalica opäť dostala do vedenia, domáci hokejisti dokázali do prestávky vyrovnať a od druhej tretiny zobrali vývoj zápasu pevne do svojich rúk. Podarilo sa im využiť 3 z ôsmych presilových hier a rozhodnúť tak o osude zápasu. Napokon nebolo hlavnou otázkou tohto zápasu kto bude víťazom, ale to či sa Žiline podarí streliť dvojciferný počet gólov. To sa však aj napriek viacerým ďalším presilovkám v závere stretnutia nepodarilo a tak Vlci napokon zvíťazili 9:2.

MSHKM ŽILINA – MHKM SKALICA 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)

Góly: 19. Coma (Valášek, Savara), 24. Krieger (Korbáš, Babenko), 25. Straka (Korbáš, Groma), 30. Gálik (Coma, Valášek), 36. Coma (Gálik, Valášek), 43. Korbáš (Kotala), 45. Scheuer(Korbáš), 47. Korbáš (Scheuer, Krieger), 47. Straka (Korbáš, Surán) – 13. Nemec (Kotvan, Tyršel), 35. Tyršel (Muráň)

Strely na bránu: 37:36 Vylúčenia: 5:8 Presilovky 3:0 Oslabenia: 0:0

MsHKM Žilina: Hrušík – Surán, Groma, Gálik, Valášek, Coma – Savara, Scheuer, Krieger, Valo, Udovychenko – Babenko, Kotala, Bielousov, Korbáš, Straka. Tréneri: M. Hrnčár, R. Stranianek.

MHKM Skalica: Romančík (25. Štefanka) – Muráň Vanek, Tyršel, Kotvan, Nemec – Kadlečík, Šagát, Blanárik, Lacho, Funtek – Klíma, Rapant, Vlčák, Kovačovský, Balát – Trotsenko, Kondratenko Tréneri: Crlík, Ivičič