nedeľa, 17 november, 2019

Ako dnes ráno na svojom webe informoval basketbalový klub BC Prievidza v ďalšom priebehu sezóny už nebude môcť počítať so službami svojho ťahúňa a jedného z najlepších hráčov celej súťaže Tima Derksena.

Tim Derksen v drese BC Prievidza Zdroj: Facebook BC Prievidza

Ako pre klubový web BC povedal športový manažér basketbalistov Prievidze Marko Batina, nový Derksenov zamestnávateľ sa rozhodol zaplatiť výstupnú klauzulu, ktorá bola na pomery slovenského športu netradične súčasťou zmluvy tohto basketbalistu.

„Pri podpise zmluvy v auguste, bola jednou z hlavných Timových podmienok výkupná klauzula, ktorá zabezpečovala možnosť pre iné kluby, vykúpiť Tima zo zmluvy práve do 10. februára. Po zápase so Žilinou sme sa dozvedeli, že takáto ponuka prišla a po jej akceptovaní zo strany hráča, sme museli zmluvu ukončiť. Tim je výborný hráč, čoho sme si boli vedomí už v lete a keď sme ho podpisovali, zabezpečovala táto klauzula, v prípade jeho odchodu, protihodnotu aj nášmu klubu. Napriek tomu, že nám to bolo oznámené v posledný deň platnosti tejto klauzuly, z právnej stránky je všetko v poriadku a prestup bude právoplatný po uhradení prestupovej čiastky novým Derksenovým klubom.“ Povedal na margo Derksenovho odchodu Batina.

Meno jeho nového zamestnávateľa zatiaľ klub nezverejnil, no je pravdepodobné, že by mohol smerovať do jedenej z kvalitných európskych líg. V doterajšom priebehu sezóny totiž zaznamenal v drese Prievidze v priemere 18,6 (druhý najlepší hráč v súťaži) a k tomu pridal 6,2 doskoku, 3,6 asistencie a jeho priemerná užitočnosť bola 20,3.

Isté tak je, že Prievidza sa pred Slovenským pohárom, ktorý je na pláne počas tohto víkendu ale aj smerom k blížiacemu sa play-off výrazne, oslabila a nájsť adekvátnu náhradu v tomto období bude pre manažment klubu naozaj ťažké zdá sa, že až nemožné.

Tags: , , , ,

Related Article