streda, 20 november, 2019

Svoj druhý prípravný zápas pred jarnou časťou IV.ligy včera odohrali hráči FK Rajec, keď sa na umelej tráve v Považskej Bystrici stretli s tímom TJ Partizán Prečín, ktorý je taktiež účastníkom IV.ligy ale Západoslovenského futbalového zväzu.

Zápas to bol zaujímavý a plný zvratov. Rajec totiž už po tridsiatich minútach viedol 4:0 a vyzeralo to, že zápas má jednoznačne v réžií. Strelecky sa presadili dvakrát Kordiš, okrem neho skórovali aj Jeťko a tiež Braňo Očko. V nasledujúcich minútach však prišla strata koncentrácie a chyby v obrane. Výsledkom toho bolo, že stav bol do prestávky 4:3.

Prečín bol po takomto priebehu na koni aj na začiatku druhého polčasu a podarilo sa mu vyrovnať na 4:4. Následne sa už hra vyrovnala a svoje šance mal opäť aj Rajec, no prišiel nešťastný zákrok v pokutovom území a penalta pre Prečín, ktorú jeho hráč premenil a tak súper otočil skóre. V 87. po vyhratom súboji Ivana Osiku sa do šance rútil Martin Kordiš, ktorý bol taktiež faulovaný v pokutovom území a sám z následnej penalty vyrovnal. V závere sa mohol podariť dokončiť ďalší obrat v skóre, keď po strele Jána Jeťka zazvonilo brvno a lopta možno aj padla za čiaru, no keďže sa odrazila smerom von rozhodca sa neodvážil ukázať na stredový kruh.

Pravdou, je že spravodlivé rozhodnutie v tejto situácií bolo náročné urobiť a jednoznačne by to rozlúštil asi len systém VAR a keďže bol priebeh zápasu aký bol a išlo len o prípravný zápas aktéri na jednej ani druhej strane nijak zvlášť neprotestovali a rozišli sa po nerozhodnom výsledku 5:5.

FK Rajec – TJ Partizán Prečín 5:5 (4:3)

Góly Rajca: Kordiš 3 (posledný z 11m), Jeťko, Očko

Zostava FK Rajec:

Prvý polčas: Fraštia – Kašuba, Miko. Mi., Hájek, Cúg – Rybár, Miko. Ma, Person, Očko – Jeťko, Kordiš

Druhý polčas: Fraštia – Cúg (84. Hnáth), Bujný, Drahno, Sudor – Rybár, Miko. Ma, Person (84. Osika), Dubeň – Jeťko, Kordiš

Tags: , , , , , ,